m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

DZIEŃ MARZYCIELA

Dzień Marzyciela to doskonały czas na refleksję na temat własnych marzeń. Marzenie jest piękną zdolnością każdego człowieka. Czemu więc boimy się marzyć, a jeszcze bardziej realizować marzenia czy pasje? Dzisiejszy dzień jest doskonałym, by choć chwilę, poświęcić na to aby pomarzyć.

Przypomnieć sobie te, które zostały spełnione, zaplanować te, które można realnie spełnić i po prostu pomarzyć o tych, które wywołują uśmiech na twarzy, lecz zawsze pozostaną w sferze fantazji.

Spełnianie własnych marzeń daje nam wielką radość, ale jeszcze większą może sprawić spełnienie czyjegoś marzenia. Na ten aspekt, chciał zwrócić uwagę pan Sławomir Rybka- pomysłodawca Dnia Marzyciela. To co dla jednych jest banalne, czy nic nie kosztuje, dla drugich może być szczytem marzeń. W codziennej pogoni za własnymi sprawami, często można nie zwrócić uwagi o czym marzą osoby z najbliższego otoczenia. Czasem wystarczy przytulenie kogoś, poświęcenie czasu, zaangażowanie.

Dzisiaj marzeniom oddały się wszystkie dzieci. Klasy starsze marzyły o idealnej krainie. Najpierw podzieliliśmy się na grupy, później w grupach tworzyliśmy obraz idealnej krainy, a na zakończenie każda grupa przedstawiała swoje dzieło opisując przy tym cechy jakie posiada ich kraina marzeń.

Grupa I: Andżelika, Ala, Żaneta, Jaś

Grupa II: Kamil, Marcel, Szymon, Kuba, Kamil

Grupa III: Patrycja, Martyna, Ania, Maja

Grupa IV: Miłosz, Oliwia, Magda, Szymon

Grupa V: Ola, Patryk, Rafał, Bartek

 

Renata Boduch

wstecz